Printbaar ruitjespapier

Cornell-notities sjabloon

Een smalle trefwoordenkolom links, de belangrijkste aantekeningen rechts en een samenvatting onderaan: de Cornell-indeling.

Zo print je Cornell-notities sjabloon

  1. Kies het papier

    Kies Cornell-notities sjabloon in de lijst. Het opent direct met de standaardinstellingen.

    Cornell-notities sjabloon geselecteerd in de lijst met papiersoorten
  2. Pas de instellingen aan

    Kies het papierformaat, het raster en de afdrukstand. Onder Aanpassen vind je kleuren, marges en meer.

    Instellingen voor Cornell-notities sjabloon: papierformaat, raster en afdrukstand
  3. Downloaden of printen

    Download de kant-en-klare PDF, of print direct vanaf de pagina op 100% schaal.

    Voorbeeld van Cornell-notities sjabloon met knoppen voor PDF downloaden en printen

De indeling is een methode

Aantekeningen maak je tijdens het college in het grote rechtervak. Naderhand vul je de trefwoordenkolom met de vragen die deze notities beantwoorden. Later schrijf je uit het hoofd de samenvatting onderaan, en leer je door de notities af te dekken en de vragen te beantwoorden.

Het idee is dat herhalen al in de pagina zit ingebakken. Een vel met gewone notities biedt geen houvast om jezelf te overhoren; een Cornell-vel maakt van dezelfde inhoud een reeks vragen waarvan de antwoorden ernaast verborgen liggen.

Het formaat van de drie vlakken

Elk vlak is aanpasbaar, want hoeveel ruimte elk deel nodig heeft, hangt helemaal af van het onderwerp.

  • Colleges — een brede trefwoordenkolom, omdat de vragen pas naderhand komen.
  • Aantekeningen bij teksten — een smalle trefwoordenkolom en een ruime samenvatting.
  • Wiskunde en werkgroepen — zet de lijnen in de trefwoordenkolom uit voor extra kladruimte.
  • Woordenschat — de trefwoordenkolom voor het woord, het notitievak voor betekenis en gebruik.
  • Notulen — de samenvattingsbalk fungeert als actielijst.

Elk vel is gratis, aanpasbaar en print precies op schaal.

Veelgestelde vragen

Hoe breed moet de trefwoordenkolom zijn?

Ongeveer een derde van de schrijfbreedte — 55 tot 65 mm op Letter of A4. Breed genoeg voor een volwaardige vraag, smal genoeg om voldoende ruimte over te laten voor notities.

Moet de trefwoordenkolom gelinieerd zijn?

Meestal niet. Trefwoorden en vragen zijn eerder korte termen dan hele zinnen, en een blanco kolom zorgt voor een duidelijk visueel onderscheid met de notities. De optie is er als je liever lijntjes hebt.

Kan ik Cornell-notities in een ringbandmap gebruiken?

Ja — schakel de perforatierand in en de hele lay-out verschuift naar rechts zodat er ruimte overblijft voor de ponsgaten.